![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10392674
*
nr 1039 2674
Spegel
sent 1800-tal, Bemålad, höjd: 264 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2016
kl 19:42:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 17:03:21
1
3.000 kr
23/5 18:49:44
2
2.600 kr
23/5 18:49:44
1
2.800 kr (Budbetjänt)
23/5 19:00:17
2
3.200 kr
23/5 19:02:56
1
Vinnande bud
23/5 19:36:38
2
4.000 kr
23/5 19:36:38
1
4.200 kr (Budbetjänt)
23/5 19:37:55
2
4.400 kr
23/5 19:37:55
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1039 2674
Spegel
sent 1800-tal, Bemålad, höjd: 264 cm
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 17:03:21 | 1 | 3.000 kr |
23/5 18:49:44 | 2 | 2.600 kr |
23/5 18:49:44 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
23/5 19:00:17 | 2 | 3.200 kr |
23/5 19:02:56 | 1 | Vinnande bud |
23/5 19:36:38 | 2 | 4.000 kr |
23/5 19:36:38 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
23/5 19:37:55 | 2 | 4.400 kr |
23/5 19:37:55 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58